Uspešnu sezonu Rukometnog kluba Radnički u konkurenciji mlađih kategorija u kojoj su pet takmičarskih ekipa izborile plasman na državni šampionat, upotpunili su i najmlađi rukometaši uzrasne kategorije M12 (2013. i mlađi) koji su ostvarili veliki uspeh osvojivši prvo mesto i zlatnu medalju u prvenstvu LMK Centralne Srbije i KiM i samim tim su izborili učešće na prvenstvo Srbije, koje je na programu ovog vikenda (29-31. maj) i gde će kao jedna od najmlađih ekipa pokušati da izbore što bolji plasman i time valorizuju postignuti uspeh.
Prvi koraci u formiranju generacije M 2013 su načinjeni u oktobru 2021. godine, nakon čega je usledio period stabilizacije u kom su, što je prirodno nova deca dolazila, neki članovi odustajali, da bi se proces formiranja i rane obuke okončao početkom 2023. godine. Do danas tim vredno radi i napreduje u savladavanju tehničkih elemenata, kao i na razvoju kompletne motorike. Ove, 2025/26 godine su pored trenažnih uključene i takmičarske aktivnosti u okviru lige mlađih kategorija (LMK) u organizaciji RSS-a. Dečaci su u svojoj prvoj takmičarskoj sezoni izborili plasman na državno prvenstvo što svakako predstavlja veliki uspeh, ali u ovom uzrastu, je razvoj rukometnih i motoričkih alata kao i disciplina ipak bitniji od svih semafora. U Arilju nas očekuje druženje sa puno vršnjaka i svakako prilika da se grb i boje kluba predstave u najlepšem svetlu, izneo je očekivanja pred finalni turnir prvenstva Srbije, trener Verko Radosavljević.

Završni turnir prvenstva Srbije će se održati u sportskom centru „Gradski Park“ u Arilju, a 12 učesnika će biti podeljeno u četiri grupe od po 3 ekipe.

Prvog dana šampionata utakmice će se odigrati po sledećem rasporedu.

U zavisnosti od plasmana po grupama, drugog dana su na programu mečevi razigravanja, a u nedelju 31. maja će biti odigrane utakmice koje će doneti konačan poredak na ovogodišnjem prvenstvu.
Sve utakmice se mogu gledati u direktnom prenosu putem sledećih video-linkova.
Prvi dan – 29.05.
Drugi dan – 30.05
Treći dan – 31.05.